Aby system kontroli działał na miarę swoich możliwości, musi być wyposażony w odpowiedni system przenośnikowy z systemem odrzucającym.

Konstrukcja zapewniająca maksimum higieny oraz możliwość kontroli w połączeniu z systemem odrzucania zróżnicowanych produktów sprawiają, że przenośniki taśmowe EMPEL idealnie sprawdzają się jako integralna część systemów detekcji metali.

Jesteśmy w stanie podjąć się niemal każdego zadania i zapewniamy:

  • Rozwiązania dostosowane do istniejących linii w ramach wymogu inwestora,
  • Wysokiej jakości pasy modułowe lub płaskie do kontaktu z żywnością,
  • Indywidualny wybór rozwiązań i urządzeń do automatycznego odrzucania, dostosowujących się do szybkości działania linii i różnorodnych produktów,
  • Niezawodny monitoring odpowiedzialny za odrzucanie, zapełnienie kosza, blokadę linii i inne niezbędne do pracy funkcje.

Jeśli więc potrzebujesz wysokiej jakości przenośników taśmowych do swojej firmy, zgłoś się do nas. Pomożemy wybrać Ci najlepsze rozwiązanie i dostosujemy je do Twoich potrzeb.

Naszym celem jest zapewnienie kompleksowych rozwiązań i wygody osobom korzystającym z naszych produktów.

Przenośniki taśmowe posiadają mnóstwo zalet

Doskonale sprawdzą się przy produktach mających niewielkie gabaryty, ale również przy tych ciężkich. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa komfort pracy i pozwala na zastosowanie tego samego transportera do różnego rodzaju produktów.

Można używać ich do przenoszenia przedmiotów w pionie i poziomie, dzięki czemu w łatwy sposób można nimi manewrować. Co więcej dają nam również możliwość uniesienia przedmiotów na dużą wysokość.

Pracują bardzo cicho, dzięki czemu nie tworzą dodatkowego hałasu i pozytywnie wpływają na komfort pracowników. Ponadto można je również wbudować w stałe w linie montażowe.

Nie są drogie, a ich cena odpowiada jakości wykonania oraz niezawodności działania tego typu sprzętu. Co więcej można je szybko zamontować i od razu włączyć je do pracy.

Gdzie przenośniki taśmowe znajdą swoje zastosowanie?

Przede wszystkim przenośniki taśmowe znajdą swoje zastosowanie przy drobnych towarach bez względu na ich właściwości. Najczęściej transportuje się je luzem lub w opakowaniu. Jednak to nie wszystko można użyć ich również w przypadku ciężkich materiałów sypkich, a także drobnicowych, takich jak kartony czy skrzynki.

Sprawdzą się praktycznie w każdej gałęzi przemysłu, dzięki czemu są doskonałą inwestycją. Co więcej dostępne są różne modele, dlatego każdy znajdzie odpowiedni dla swojej firmy.

Budowa przenośnika taśmowego

W zależności od modelu może być on wykonany ze stali lub aluminium, dzięki czemu jest on odporny na korozję i różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Urządzenie to wykorzystuje się do transportu ładunków zarówno poziomo, jak i pionowo, dzięki czemu dobrze sprawdzi się przy przesuwaniu towarów, a także ich unoszeniu na różne wysokości.

Działanie przenośnika jest bardzo proste. Zamontowana taśma transportowa przesuwa się po stalowym blacie, a umieszczone w nim rolki napędowe pozwalają na transport towarów. Dodatkowo w urządzeniu tym można wykorzystać także specjalne taśmy, które mogę być wykonane z różnych materiałów, najczęściej służą one do ochrony materiałów przed rozsypaniem.

Tagi: przenośniki taśmowe, systemy przenośnikowe z systemem odrzucającym