Aby system kontroli działał na miarę swoich możliwości, musi być wyposażony w odpowiedni system przenośnikowy z systemem odrzucającym.

Konstrukcja zapewniająca maksimum higieny oraz możliwość kontroli w połączeniu z systemem odrzucania zróżnicowanych produktów sprawiają, że przenośniki taśmowe EMPEL idealnie sprawdzają się jako integralna część systemów detekcji metali.

Jesteśmy w stanie podjąć się niemal każdego zadania i zapewniamy:

  • Rozwiązania dostosowane do istniejących linii w ramach wymogu inwestora,
  • Wysokiej jakości pasy modułowe lub płaskie do kontaktu z żywnością,
  • Indywidualny wybór rozwiązań i urządzeń do automatycznego odrzucania, dostosowujących się do szybkości działania linii i różnorodnych produktów,
  • Niezawodny monitoring odpowiedzialny za odrzucanie, zapełnienie kosza, blokadę linii i inne niezbędne do pracy funkcje.

Jeśli więc potrzebujesz wysokiej jakości przenośników taśmowych do swojej firmy, zgłoś się do nas. Pomożemy wybrać Ci najlepsze rozwiązanie i dostosujemy je do Twoich potrzeb.

Naszym celem jest zapewnienie kompleksowych rozwiązań i wygody osobom korzystającym z naszych produktów.

Przenośniki taśmowe posiadają mnóstwo zalet

  1. Doskonale sprawdzą się przy produktach mających niewielkie gabaryty, ale również przy tych ciężkich. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa komfort pracy i pozwala na zastosowanie tego samego transportera do różnego rodzaju produktów.
  2. Można używać ich do przenoszenia przedmiotów w pionie i poziomie, dzięki czemu w łatwy sposób można nimi manewrować. Co więcej dają nam również możliwość uniesienia przedmiotów na dużą wysokość.
  3. Pracują bardzo cicho, dzięki czemu nie tworzą dodatkowego hałasu i pozytywnie wpływają na komfort pracowników. Ponadto można je również wbudować w stałe w linie montażowe.
  4. Nie są drogie, a ich cena odpowiada jakości wykonania oraz niezawodności działania tego typu sprzętu. Co więcej można je szybko zamontować i od razu włączyć je do pracy.

Gdzie znajdą swoje zastosowanie?

Przede wszystkim przenośniki taśmowe znajdą swoje zastosowanie przy drobnych towarach bez względu na ich właściwości. Najczęściej transportuje się je luzem lub w opakowaniu. Jednak to nie wszystko można użyć ich również w przypadku ciężkich materiałów sypkich, a także drobnicowych, takich jak kartony czy skrzynki.

Sprawdzą się praktycznie w każdej gałęzi przemysłu, dzięki czemu są doskonałą inwestycją. Co więcej dostępne są różne modele, dlatego każdy znajdzie odpowiedni dla swojej firmy.

Budowa przenośnika taśmowego

W zależności od modelu może być on wykonany ze stali lub aluminium, dzięki czemu jest on odporny na korozję i różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Urządzenie to wykorzystuje się do transportu ładunków zarówno poziomo, jak i pionowo, dzięki czemu dobrze sprawdzi się przy przesuwaniu towarów, a także ich unoszeniu na różne wysokości.

Działanie przenośnika jest bardzo proste. Zamontowana taśma transportowa przesuwa się po stalowym blacie,a umieszczone w nim rolki napędowe pozwalają na transport towarów. Dodatkowo w urządzeniu tym można wykorzystać także specjalne taśmy, które mogę być wykonane z różnych materiałów, najczęściej służą one do ochrony materiałów przed rozsypaniem.