Detektory metalu

 

Długoletnie doświadczenie w produkcji wykrywaczy metalu do zastosowań security pozwoliło firmie CEIA zaprojektować wiele różnych ich odmian tak, by było możliwe dobranie odpowiedniego wykrywacza do praktycznie każdego zastosowania. Główną część asortymentu stanowią detektory bramowe, które można podzielić na dwie podgrupy: detektory metalu – kolumnowe i detektory metalu – panelowe. Pozostałe to detektory ręczne oraz detektory stosowane w kabinach (śluzach) z drzwiami obrotowymi.

RODZAJE DETEKTORÓW:

Kolumnowe detektory bramowe
Te wykrywacze metalu mają przekrój stóp w kształcie okręgu lub elipsy. Dzięki temu są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Detektory kolumnowe zajmują też dużo mniej miejsca w stosunku do detektorów panelowych, co może ułatwić ich stosowanie w miejscach o ograniczonej powierzchni. Główną zaletą detektorów kolumnowych jest jednak brak występowania zjawiska kąta martwego, polegającego na częściowym przysłanianiu kontrolowanej osoby przez stopę detektora, a więc utrudniającego pracę strażnikowi obsługującemu detektor/detektory.

Panelowe detektory bramowe
Panelowe wykrywacze metalu posiadają parametry oraz obszar zastosowań zbliżone do detektorów kolumnowych. Istnieją jednak specjalne wersje detektorów panelowych, charakteryzujące się bardzo wysoką czułością, nieosiągalną w innych urządzeniach tej klasy. Takie detektory stosowane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykrycie nawet najmniejszych przedmiotów metalowych (np. żyletki).

Detektory ręczne
Ręczne wykrywacze metalu mogą służyć do wspomagania pracy detektorów bramowych, kontroli listów, bagaży a w wykonaniu specjalnym również do pracy w więzieniach, szpitalach, przy badaniach archeologicznych itp.

Detektory do kabin (śluz) z drzwiami obrotowymi
Te wykrywacze metalu służą do zabudowania w kabiny (śluzy) wyposażone w dwoje drzwi obrotowych, a służących do bezobsługowej kontroli dostępu. Detektory te mogą posiadać stopy zarówno w formie kolumn jak również paneli.